Czym zajmuje się osteopata?

Osteopatia to dziedzina medycyny naturalnej Wykwalifikowany osteopata stawia diagnozę i leczy narząd ruchu. Terapia poprawia funkcjonowanie stawów, tkanek miękkich oraz nerwów. Sprawnie działający system mięśniowo-nerwowy pozytywnie wpływa na samopoczucie, a także na cały organizm. W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, czym zajmuje się osteopata.

Spis treści:

  1. Osteopata— kim jest i czym się zajmuje?
  2. Kto powinien się umówić na wizytę u osteopaty?
  3. Terapia osteopatyczna— wady i zalety
  4. Osteopata świętokrzyskie — gdzie umówić się na wizytę?
  5. Podsumowanie: Czym zajmuje się osteopata?

Osteopata— kim jest i czym się zajmuje?

Osteopata to magister fizjoterapii albo lekarz, który zdobył odpowiednie kwalifikacje z zakresu medycyny osteopatycznej w trakcie uzupełniających, specjalistycznych szkoleń trwających 4-5 lat. Osteopatia uwzględnia holistyczne podejście do organizmu i jest dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Specjalista pomaga osobom cierpiącym na rozmaite schorzenia układu mięśniowo-nerwowego. Dzięki niemu stawy, mięśnie oraz nerwy lepiej funkcjonują. W trakcie sesji poprawia się stan fizyczny chorego, a także jego stan psychiczny.

Kto powinien się umówić na wizytę u osteopaty?

Z terapii mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i młodzież czy dzieci. To bezpieczny sposób leczenia rozmaitych dolegliwości w każdym wieku. W gabinecie osteopaty świadczone są m.in. takie zabiegi jak:
• rehabilitacja kręgosłupa,
• terapia bólów głowy oraz zespołów bólowych kończyn dolnych i górnych,
• rehabilitacja rozmaitych urazów oraz kontuzji,
• leczenie wybranych dysfunkcji narządów wewnętrznych (np. refluks, problemy z trawieniem).

Wizytę powinny rozważyć również osoby cierpiące na przewlekłe bóle narządu ruchu, chroniczne zmęczenie i żyjące w długotrwałym stresie.
Specjalista stawia diagnozę i wybiera sposób leczenia za pomocą swoich rąk. Prawidłowo dobrana terapia usuwa objawy psychofizyczne, usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego oraz zwiększa komfort życia codziennego. Ekspert medycyny osteopatycznej dąży również do wzmocnienia odporności.

Terapia osteopatyczna — wady i zalety

Terapia osteopatyczna bazuje na starannej diagnozie. Osteopata przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, zapoznaje się z dokumentacją medyczną, np. z wynikami badań rezonansu magnetycznego, dokonuje oględzin chorego, a następnie testuje ruchomość poszczególnych części ciała. Na tej podstawie specjalista dobiera odpowiednie techniki manualne. Dzięki odpowiednim metodom można m.in.:
• zwiększyć ruchomość,
• poprawić drenaż limfatyczny oraz żylny,
• usunąć napięcia i przykurcze.
Ekspert udziela również wskazówek dotyczących diety, działań profilaktycznych czy aktywności fizycznej.

Osteopatia to świetna alternatywa dla farmakoterapii. Medycyna naturalna stawia na pierwszym miejscu pacjenta, nie obciąża narządów organizmu chemicznymi substancjami. Jej największą zaletą jest wszechstronność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Istnieje bardzo niewiele bezwzględnych przeciwskazań, należą do nich głównie sytuacje, w których niezbędna jest interwencja szpitalna, takie jak np. świeże udary czy złamania.

Osteopata świętokrzyskie — gdzie umówić się na wizytę?

Bliżyn to niewielka miejscowość w województwie świętokrzyskim, w której znajduje się gabinet fizjoterapeuty i osteopaty. Specjalista usprawnił już wiele osób cierpiących na schorzenia neurologiczne, różnorodne zespoły bólowe, a także borykających się ze skutkami ciężkich wypadków czy kontuzji sportowych. Jeśli szukasz specjalisty, który poprawi jakość Twojego życia, umów się już dziś na pierwszą wizytę.

Podsumowanie: Czym zajmuje się osteopata?

Zanim poddasz się terapii osteopatycznej, upewnij się, że wybrany osteopata posiada ukończone studia z zakresu medycyny lub fizjoterapii oraz dodatkowe studia podyplomowe z zakresu osteopatii, potwierdzone uzyskaniem tytułu D.O. Zapoznaj się też z opiniami o specjaliście. Odwiedź zweryfikowane portale i porozmawiaj z ludźmi, którzy skorzystali już z oferowanych usług. Korzystając z zabiegów możesz pozbyć się uciążliwych bólów, a w niektórych przypadkach nawet uniknąć operacji. Pamiętaj natomiast, że każdą sytuację należy rozpatrywać indywidualnie i nie porównuj się nazbyt do innych pacjentów.

Zadzwoń: +48 500 539 468 lub wyślij wiadomość e-mail, by dowiedzieć się więcej. Na wizytę możesz umówić się też online. Sprawdź wolne terminy i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Od teraz możesz zaplanować swoją wizytę w dowolnym momencie, również poza godzinami pracy gabinetu. Nie musisz też czekać, aż ktoś odbierze telefon. To wygodne rozwiązanie dla każdego.

Zadbaj już dziś o swoje zdrowie i zaplanuj wizytę w Bliżynie.

O gabinecie

Gabinet specjalizuje się w:

rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacji kręgosłupa

Wykorzystuję odpowiednie chwyty i manipulacje oraz techniki diagnostyczno-lecznicze, aby skutecznie wykryć oraz wyleczyć zaburzenia w obrębie kręgosłupa. W ten sposób poprawiam ruchomość, a także zmniejszam dolegliwości bólowe.

Terapii zespołów bólowych

Dopasowuję odpowiednie techniki manualne do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dążę do zniwelowania bólów głowy, kończyn górnych, dolnych czy kręgosłupa. Poprawiam funkcjonowanie układu nerwowego.

Urazach i kontuzjach

Łagodzę silne bóle pourazowe i wspomagam leczenie kontuzji sportowych u osób w każdym wieku. W trakcie terapii niweluję nieprzyjemne dolegliwości i przyśpieszam powrót do optymalnej formy fizycznej.

Rehabilitacji neurologicznej

Dzięki odpowiednio dobranym technikom pomagam, na ile jest to możliwe, przywrócić sprawność pacjentom z zaburzeniami neurologicznymi. Poprzez solidną rehabilitację osoby korzystające z terapii powracają do sprawności i aktywnego udziału w życiu społecznym.